€ / EUR
Vyberte menu
€ / EUR

Kč / CZK

Thermo Borovica terasové dosky

rozmer:
dosky 26x117 hrubá drážka/hladkána objednávku 44.500
dosky Clip 26x117 jemná drážka/hladkána objednávku 44.500
dosky Clip 26x117 hrubá drážka/hladkána objednávku 44.500
dosky 26x140 senoclip jemná drážkana objednávku 60.500
dosky 26x140 senoclip hladká/hladkána objednávku 60.500
dosky 26x140 hrubá drážka/hladká - kartáčovanána objednávku 60.500
dosky 26x140 jemná drážka/drážkana objednávku 60.500
Výrobca: Európa
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: TE9
Dostupnosť: na sklade
37.083 bez DPH
44.500 m2
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Thermo Borovica terasové dosky

Terasové dosky z dreviny thermo borovica, Fínska výroba, vhodné ako terasový decking, obklad bezéna alebo ako fasádny obklad. Dobrá stabilita.  Životnosť 15 - 20 rokov.
Kvalita AB. Cena za 1 m2.


dosky 26x117 hrubá drážka/hladká 

dosky Clip 26x117 jemná drážka/hladká

 

dosky Clip 26x117 hrubá drážka/hladká

dosky 26x140 senoclip jemná drážka

dosky 26x140 senoclip hladká/hladká

dosky 26x140 hrubá drážka/hladká - kartáčovaná

dosky 26x140 jemná drážka/drážka

 


THERMO Borovica

Thermo borovica, pôvod Európa. Drevina borovica tepelným procesom thermizácie získa tmavú, čokoládovú farbu a  vlastnosti prirodzene odolnej a stabilnej dreviny. Terasové dosky z dreviny z Thermo borovica sú cenené pre sýto tmavú farbu, výraznú kresbu, štruktúru.
Technická špecifikácia
Hustota dreva 500 kg/m3, FAS, KD
Pôvod Európa

Odolnosť a stabilita dreviny
Thermo borovica je vysoko stabilná terasová doska so stredne dlhou životnosťou. Svojími vlastnosťami po thermizácii je stabilitou porovnateľná s najstabilnejšími exotickými drevinami. Keďže sa jedná ihličnatú drevinu jej tvrdosť a mechanická odolnosť je nižšia ako exotické dreviny.
Zafarbenie a špecifiká terasy bledo hnedá, až tmavo hnedá farba. Veľm jemné farebné rozdiely medzi doskami, výrazna kresba, štruktúra a typické uzly pre ihličnatú drevinu. Drevina vplyvom UV žiarenia postupne farebne zjednocuje do bledo hnedej farby a postupom času v priebehu ďalších 12 mesiacov bez olejovej úpravy mení farbu na šedú farbu so stále vidieteľnou výraznou kresbou.
 
Špecifické vlastnosti a tipy pri montáži
Thermo borovica vystavená vonkajším poveternostným vplyvom v priebehu životnosti prirodzene oxiduje do šedých odtieňov. Na doskách sa v priebehu životnosti vyskytnú praskliny a vypadnuté uzly. Doba zmeny od bledo-hnedej až po výrazne šedú je závislá od lokality podnebia, či je terasa krytá alebo priamo vystavená slnečnému žiareniu. Pre zamedzenie vzniku trhlín na koncoch dosiek sa pred inštaláciou dosiek odporúča koniec dosky presne zarezať a ošetriť špeciálnym prípravkom na ukončenie čelných hrán ADLER. Je odporúčané olejovať dosku obojstranne. Montáž na clipy alebo systém uchytenia s viditeľnými skrutkami.
Je potrebné dodržať dostatočný spád terasy kvôli odvodu vody a zabezpečiť prevetranie terasy z bočných strán. Pri použití na balkónoch a na poschodí je treba zabezpečiť odvod vody do potrubného systému. Treba zamedziť styku dreva so železnými predmetmi (klince, trubky, zábradlia, zamedziť rezaniu železných predmetov na terase, odložené náradie na terase...), ktoré môžu korodovať a vytvárať pri styku s vodou čierne bodky, stopy a škvrny. Pri montáži skrutkami zvrchu je potrebné použiť nerezové skrutky, pri bazénoch a prostrediach s morskou alebo slanou vodou je potrebné použiť A4 skrutky. Pre vysokú tvrdosť dreviny sa odporúča predvŕtať dosky. Pri rezaní sa odporúča použiť respirátor na dýchanie. Konštrukčné hranoly treba použiť z podobnej tvrdej a odolnej exotickej dreviny v 35 cm osovej vzdialenosti pri 21 mm hrubej doske a 40 cm osovej vzdialenosti pri hrúbke dosky 26 mm.  
   
Starostlivosť a údržba
Terasové dosky z dreviny thermo borovica je potrebné pravidelne očistiť od pevných nečistôt, od jemných znečistení, zeminy, mastnôt, peľov pozamätaním a následne prúdom vody aby neprišlo k poškodeniu povrchu a životnosti Vašej terasy. Týmto sa zamedzí postupnému usádzaniu nečistôt do terasovej dosky.
Pod zakrytými časťami terasy napr. nábytkom môže dochádzať k nedostatočnému prevetrávaniu, vzniku nadmernej vlhkosti, udržiavaniu vody a zmene farebnosti v porovnaní s plochou, ktorá nie je zakrytá, preto sa odporúča zabezpečiť ich občasné premiestnenie. Terasové dosky je potrebné pred použitím v exteriéri 2x naolejovať zo všetkých strán vhodným exteriérovým olejom, odporúčame Adler Pullex transparent farblos.
V priebehu životnosti sa odporúča olejovať celú terasu 2x ročne pre zachovanie pôvodného vzhľadu dreviny, neznižovaniu životnosti terasových dosiek, obmedzeniu krútenie, praskaniu a zmene tvaru dosiek.
Pred pravidelným olejovaním je potrebné terasu zbaviť nečistôt a vyčistiť ju do hĺbky prostriedkom  - odšeďovačom ADLER Holzentgrauer. V letných mesiacoch v období s vysokými dennými teplotami sa odporúča v podvečerných hodinách pre zlepšenie "kondície" a vzhľadu terasy drevenú terasu vystriekať vodou.