€ / EUR
Vyberte menu
€ / EUR

Kč / CZK

Thermo borovica fasádny obklad

rozmer:
fasádny obklad Fase 19x140mmna objednávku 54.500
fasádny hranol 42x68mm ABna objednávku 7.900
fasádny hranol 26x60/68 x3900mm ABna objednávku 5.600
Výrobca: Európa
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: TE8
Dostupnosť: na sklade
4.667 bez DPH
5.600 m2
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Thermo borovica fasádny obklad Fase 19x140mm AB

Fasádne dosky Thermo borovica. Prirodzene odolná svetlá drevina. Životnosť 15 - 20 rokov. Pre Thermo Borovicu sú typické príjemné teplé hnedé odtiene s výraznou ihličnatou kresbou, štruktúrou a typickými uzlami a "krídelkami". Na dopyt iné profily a rozmery.
Hrúbka 19 mm, šírka 146 mm, dĺžka od 3000 do 5400mm. Cena za 1 m2.


Thermo borovica Fasádne obklady/Profil podkonštrukčný hranol SHP (aj ako fasádny obklad)

fasádny hranol 42x68mm AB
Rakúska výroba. Na dopyt iné profily a rozmery. Kvalita AB.
Hrúbka 42 mm, šírka 68 mm, dĺžka od 3000 do 5400mm. Cena za 1 bm.

fasádny hranol 26x60/68 x3900mm AB
Kvalita AB, Hrúbka 26 mm, šírka 60/68 mm, dĺžka 3900, 4200, 4500, 4800 mm.
Cena za 1 bm. Minimálna objednávka 1500 bm, resp. na dopyt.


THERMO Borovica
Thermo borovica, pôvod Európa. Drevina borovica tepelným procesom thermizácie získa tmavú, čokoládovú farbu a  vlastnosti prirodzene odolnej a stabilnej dreviny. Terasové dosky z dreviny z Thermo borovica sú cenené pre sýto tmavú farbu, výraznú kresbu, štruktúru.
Rozmery a profily (profil na mieru podľa požiadavky)
Thermo Borovica fasádny obklad profil Fase (H x Š x D) 19 x 146
Thermo Borovica fasádny obklad profil Fase (H x Š x D) 19 x 116
Thermo Borovica fasádny obklad profil Fase (H x Š x D) 24 x 146
Dostupné dĺžky na dopyt 3900, 4200, 4500 mm podľa aktuálnej dostupnosti suroviny.
Na dopyt Thermo Borovica profil Fase (malá fáza alebo veľká fáza)
Technická špecifikácia
Hustota dreva 500 kg/m3, FAS, KD
Pôvod Európa

Odolnosť a stabilita dreviny
Thermo borovica je vysoko stabilná terasová doska so stredne dlhou životnosťou. Svojími vlastnosťami po thermizácii je stabilitou porovnateľná s najstabilnejšími exotickými drevinami. Keďže sa jedná ihličnatú drevinu jej tvrdosť a mechanická odolnosť je nižšia ako exotické dreviny.
Zafarbenie a špecifiká terasy bledo hnedá, až tmavo hnedá farba. Veľm jemné farebné rozdiely medzi doskami, výrazna kresba, štruktúra a typické uzly pre ihličnatú drevinu. Drevina vplyvom UV žiarenia postupne farebne zjednocuje do bledo hnedej farby a postupom času v priebehu ďalších 12 mesiacov bez olejovej úpravy mení farbu na šedú farbu so stále vidieteľnou výraznou kresbou.
 
Špecifické vlastnosti a tipy pri montáži
Thermo borovica vystavená vonkajším poveternostným vplyvom v priebehu životnosti prirodzene oxiduje do šedých odtieňov. Na doskách sa v priebehu životnosti vyskytnú praskliny a vypadnuté uzly. Doba zmeny od bledo-hnedej až po výrazne šedú je závislá od lokality podnebia, či je terasa krytá alebo priamo vystavená slnečnému žiareniu. Pre zamedzenie vzniku trhlín na koncoch dosiek sa pred inštaláciou dosiek odporúča koniec dosky presne zarezať a ošetriť špeciálnym prípravkom na ukončenie čelných hrán ADLER. Je odporúčané olejovať dosku obojstranne. Montáž na clipy alebo systém uchytenia s viditeľnými skrutkami.
Je potrebné dodržať dostatočný spád terasy kvôli odvodu vody a zabezpečiť prevetranie terasy z bočných strán. Pri použití na balkónoch a na poschodí je treba zabezpečiť odvod vody do potrubného systému. Treba zamedziť styku dreva so železnými predmetmi (klince, trubky, zábradlia, zamedziť rezaniu železných predmetov na terase, odložené náradie na terase...), ktoré môžu korodovať a vytvárať pri styku s vodou čierne bodky, stopy a škvrny. Pri montáži skrutkami zvrchu je potrebné použiť nerezové skrutky, pri bazénoch a prostrediach s morskou alebo slanou vodou je potrebné použiť A4 skrutky. Pre vysokú tvrdosť dreviny sa odporúča predvŕtať dosky. Pri rezaní sa odporúča použiť respirátor na dýchanie. Konštrukčné hranoly treba použiť z podobnej tvrdej a odolnej exotickej dreviny v 35 cm osovej vzdialenosti pri 21 mm hrubej doske a 40 cm osovej vzdialenosti pri hrúbke dosky 26 mm.  
   
Starostlivosť a údržba
Terasové dosky z dreviny thermo borovica je potrebné pravidelne očistiť od pevných nečistôt, od jemných znečistení, zeminy, mastnôt, peľov pozamätaním a následne prúdom vody aby neprišlo k poškodeniu povrchu a životnosti Vašej terasy. Týmto sa zamedzí postupnému usádzaniu nečistôt do terasovej dosky.
Pod zakrytými časťami terasy napr. nábytkom môže dochádzať k nedostatočnému prevetrávaniu, vzniku nadmernej vlhkosti, udržiavaniu vody a zmene farebnosti v porovnaní s plochou, ktorá nie je zakrytá, preto sa odporúča zabezpečiť ich občasné premiestnenie. Terasové dosky je potrebné pred použitím v exteriéri 2x naolejovať zo všetkých strán vhodným exteriérovým olejom, odporúčame Adler Pullex transparent farblos.
V priebehu životnosti sa odporúča olejovať celú terasu 2x ročne pre zachovanie pôvodného vzhľadu dreviny, neznižovaniu životnosti terasových dosiek, obmedzeniu krútenie, praskaniu a zmene tvaru dosiek.
Pred pravidelným olejovaním je potrebné terasu zbaviť nečistôt a vyčistiť ju do hĺbky prostriedkom  - odšeďovačom ADLER Holzentgrauer. V letných mesiacoch v období s vysokými dennými teplotami sa odporúča v podvečerných hodinách pre zlepšenie "kondície" a vzhľadu terasy drevenú terasu vystriekať vodou.
 
*Objednávkový tovar - Tovar objednávaný a vyrábaný na základe požiadavky klienta. Tento tovar nie je možné reklamovať ani vrátiť.