€ / EUR
Vyberte menu
€ / EUR

Kč / CZK

Sibírsky smrekovec terasové dosky

rozmer:
dosky 20x140x4000na objednávku 39.900
terasové dosky 28x140x4000na objednávku 49.900
Výrobca: Rusko
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: TE3
Dostupnosť: na sklade
33.250 bez DPH
39.900 m2
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Sibírsky smrekovec dosky 20x140x4000 Lina hladká AB

Sibírsky smrekovec určený na obklad fasády, plotu, poprípade menej zaťaženej terasy s hustejšícm rozostupom hranolov.
Prirodzene odolná svetlá drevina s nižšou mechanickou odolnosťou a stabilitou. Životnosť 15 rokov.
Obojstranne hladký profil, rádius po hranách. Kvalita AB. Hrúbka 20 mm, šírka 140 mm, dĺžka 4000 mm.
Hustota dreva 500-600 kg/m3, FAS, KD
Cena za 1 m2.


Sibírsky smrekovec terasové dosky 28x140x4000 Lina hladká AB

Terasové dosky Sibírsky smrekovec. Prirodzene odolná svetlá drevina s nižšou mechanickou odolnosťou a stabilitou. Životnosť 10 - 15 rokov.
Obojstranne hladký profil. Kvalita VEH TOP AB. Hrúbka 28 mm, šírka 140 mm, dĺžka 4000 mm na dopyt iné dĺžky. 
Hustota dreva 500-600 kg/m3, FAS, KD
Cena za 1 m2. Minimálna objednávka 1bal/4ks dosiek.


SIBÍRSKY Smrekovec

Sibírsky smrekovec, pôvod Európa, Rusko. Drevina sibírsky smrekovec je prirodzene odolná drevina vhodná do exteriéru.
Z dôvodu pôvodu z oblasti s veľmi nízkymi teplotami má drevina vysokú hustotu, obsah živíc a tanínov.

Odolnosť a stabilita dreviny

Sibírsky smrekovec patrí medzi dreviny s nižšou stabilitou a s najnižšou životnosťou v porovnaní s inými exotickými alebo thermizovanými drevinami. Keďže sa jedná o ihličnatú drevinu jej tvrdosť a mechanická odolnosť je nižšia ako exotické dreviny.

Špecifické vlastnosti a tipy pri montáži

Sibírsky smrekovec vystaveným vonkajším poveternostným vplyvom v priebehu životnosti prirodzene oxiduje do šedých odtieňov. Na doskách sa v priebehu životnosti vyskytnú praskliny a vypadnuté uzle. Doba zmeny od bledo hnedej až po výrazne šedú je závislá od lokality podnebia, či je terasa krytá alebo priamo vystavená slnečnému žiareniu. Pre zamedzenie vzniku trhlín na konci dosiek sa pred inštaláciou dosiek odporúča koniec dosky presne zarezať a ošetriť špeciálnym príprakovkom na ukončenie čelných hrán ADLER Allweterlack.
Je potrebné dodržať dostatočný spád terasy kvôli odvodu vody a zabezpečiť prevetranie terasy z bočných strán. Pri použití na balkónoch a na poschodí je treba zabezpečiť odvod vody do potrubného systému. Treba zamedziť styku dreva so železnými predmetmi (klince, trubky, zábradlia, zamedziť rezaniu železných predmetov na terase, odložené náradie na terase...), ktoré môžu korodovať a vytvárať pri styku s vodou čierne bodky, stopy a škvrny. Pri montáži skrutkami zvrchu je potrebné použiť nerezové skrutky, pri bazénoch a prostrediach s morskou alebo slanou vodou je potrebné použiť A4 skrutky. Pre vysokú tvrdosť dreviny sa odporúča predvŕtať dosky. Pri rezaní sa odporúča použiť respirátor na dýchanie. Konštrukčné hranoly treba použiť z podobnej tvrdej a odolnej exotickej dreviny v 35 cm osovej vzdialenosti pri 21 mm hrubej doske a 40 cm osovej vzdialenosti hranolov pri vrchnej hrúbke dosky 24 mm.  

Starostlivosť a údržba

Tak ako akúkoľvek inú exteriérovú podlahu tak aj drevenú terasu pri ľahkom znečistení je potrebné čistiť od nečistôt, zeminy, mastnôt a peľov prúdom vody. Týmto sa zamedzuje postúpnemu usádzaniu nečistôt do hĺbky pórov dreva. Pod zakrytými časťami terasy rôznymi predmetmi, napr. nábytkom môže dochádzať k nedostatočnému prevetrávaniu, vzniku vlhkosti, udržiavania vody a zmenu farebnosti oproti zvyšenej ploche, preto sa odporúča zabezpečiť ich občasné premiestnenie. 
Pre predĺženie žvotnosti je možné obnoviť farebnosť dosiek a zaplniť póry a mikroprasklinky dosiek vhodným olejovým náterom, odporúčame povrchovú olejovú úpravu ADLER, ktorú aplikujeme po dôkladnom vyčistení a odstránení pôvodnej terasy čistiacim prostriedkom a odšedovačom ADLER.  
Ošetrenie olejovou úpravou sa odporúča 2x ročne na jar a jeseň. V letných mesiacoch v období s vysokými dennými teplotami sa odporúča v podvečerných hodinách pre zlepšenie "kondície" a vzhľadu terasy drevenú terasu pokropyť vodou.

 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom